Jakie są rasy Maine Coona?

Jakie są rasy Maine Coona?

Artykuł przygotowany z myślą o naszych czytelnikach, dzięki współpracy z australianshepherd.pl

Rasy Maine Coon to odmiana kotów. Dawniej Maine Coony posiadały polidaktylię, czyli obecność dodatkowych palców u jednej łapy. Chociaż ta cecha nie jest dopuszczalna w zawodach, wiele wczesnych Maine Coonów było polidaktylami. Polidaktylia dotyczy nadgarstka, stępu oraz liczby palców i charakteryzuje się dużą różnorodnością fenotypową.

Maine Coon pochodzi z Maine. Ich długa historia w Stanach Zjednoczonych sięga początku XIX wieku, kiedy to były powszechnymi zwierzętami gospodarskimi i myszowatymi. Być może na początku XIX wieku były kotami okrętowymi. Choć nie wiadomo do końca, skąd pochodzi ta rasa, uważa się, że jest to krzyżówka kota i szopa pracza. Ich puszysta sierść jest samowystarczalna i podatna na zmiany sezonowe. W zimie sierść staje się grubsza niż latem.

Maine Coon to duża rasa kotów, od średniej do olbrzymiej. Dorosłe samce ważą od piętnastu do dwudziestu funtów, a samice od pięciu do ośmiu funtów. Samce mają od dziesięciu do szesnastu centymetrów wysokości, a ich ogony mogą dorastać do 14 centymetrów. Maine Coony słyną z zamiłowania do wody i znane są z tego, że wskakują do wanien, czasem pełnych. Niektóre rasy mają nawet sześć palców u nóg!

Chociaż Maine Coon jest kotem stosunkowo spokojnym, nadal lubi towarzystwo rodziców i będzie za Tobą podążał, wydając typowe miauczenie, tryl, czy ćwierkanie. Te figlarne koty nie są zbyt wymagające, ale chętnie wtulą się w Twoje kolana, kiedy nie będziesz patrzył. Możesz nawet rozważyć adopcję Maine Coona. Poniższe rasy są popularne wśród właścicieli zwierząt domowych w całych Stanach Zjednoczonych.

Jeśli szukasz wyjątkowego zwierzaka rodzinnego, Maine Coon jest idealny. Ciekawska natura i łagodne usposobienie tej rasy sprawiają, że jest ona doskonałym wyborem. Możesz je trzymać w tym samym domu, co inne koty. Upewnij się tylko, że masz wystarczająco dużo czasu, aby poświęcić się ich opiece. W końcu zostaniesz wynagrodzony! Jakie są więc rasy kotów Maine Coon?

Czytaj również:   Jak długo żyje Maine Coon?

Maine Coon to największa rasa kotów domowych. Samce osiągają wagę do 18 funtów, a samice mogą ważyć od 8 do 12 funtów. Koty te mają masywne nogi i silną, muskularną sylwetkę. Pełne rozmiary osiągają zazwyczaj między trzecim a piątym rokiem życia. Standard rasy Maine Coon zachęca do osiągania masywnych rozmiarów, co stanowi część ich atrakcyjności. Jeśli szukasz zwierzaka do swojego domu, rozważ adopcję Maine Coona. Będziesz z nimi szczęśliwy.

Nazwa Maine Coon pochodzi od starożytnego greckiego boga Heliosa, który, jak się uważa, żył w południowych regionach Francji. Wspaniały Maine Coon o imieniu Sean Coonery jest znany z tego, że ma bezczelne imię, ale pomimo swojej uroczości, zwierzę nie brzmi zbyt zabawnie. Głosy Maine Coona są podobne do trylu, co może być nieco niepokojące dla niektórych osób, ale ich właściciele są zadowoleni ze swoich niezwykłych pupili.

Równie ciekawe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *