Czym różni się Norweski kot leśny od Maine coon?

Czym różni się Norweski kot leśny od Maine coon?

Artykuł poniżej jest wynikiem inspirującej współpracy z beagle.com.pl

Maine Coon to krzyżówka kotów angorskich, które pierwotnie zostały sprowadzone do Ameryki z Europy i Bliskiego Wschodu, z krótkowłosymi amerykańskimi kotami hodowlanymi. Koty te wyewoluowały, aby wytrzymać surowy klimat Ameryki Północnej, dzięki czemu Maine Coon jest rasą „naturalną”. Choć istnieją sprzeczne opinie na temat pochodzenia tej rasy, niektórzy uważają, że przybyła ona do Stanów Zjednoczonych wraz z Wikingami. Tak czy inaczej, Maine Coon jest potomkiem kota norweskiego leśnego.

Chociaż te dwie rasy mają wiele wspólnych cech, różnią się także wyglądem. Kot norweski leśny jest duży, ma muskularną budowę ciała i przyjazny temperament. Kot norweski leśny pochodzi z Norwegii i został wprowadzony do Europy przez Wikingów. Uważano go za sprzymierzeńca i obawiano się trolli, a także przypisywano mu ciągnięcie rydwanu Freyi.

Kot norweski leśny ma długą sierść i jest podwójnie umaszczony, podczas gdy kot maine coon nie ma takiego umaszczenia. Ich gęsta sierść charakteryzuje się kilkoma cechami, w tym nierównomiernym ubarwieniem. Powoduje to powstawanie różnych wzorów na ich futrze, dlatego ważne jest, aby rozpoznać te cechy przed zakupem nowego kota. Są one również doskonałymi towarzyszami dla małych dzieci i psów przyjaznych kotom. Kot norweski leśny i kot maine coon są podobne pod względem wielkości i temperamentu, ale różnią się wyglądem.

Kot norweski leśny jest bardziej towarzyski spośród tych dwóch ras. Oba koty lubią czułość człowieka, ale lubią też bawić się samodzielnie. Jeżeli chcesz zwrócić na siebie uwagę, możesz kupić kotu norweskiemu leśnemu zabawkę logiczną, którą będzie mógł się bawić. Ponieważ koty są tak inteligentnymi zwierzętami, z pewnością ucieszą się z zabawek logicznych. A ponieważ koty są z natury ciekawskie i uwielbiają zwracać na siebie uwagę, prawdopodobnie znajdziesz w lesie swojego nowego przyjaciela.

Czytaj również:   Ile waży Maine Coon?

Kot norweski leśny jest nieco nieśmiały w stosunku do nowych ludzi, ale poza tym jest słodki i łagodny. Nie są one tak podobne do psów jak Maine Coon, ale są bardziej zdystansowane i niezależne. Obydwa koty są świetnymi mikrofonami i będą podążać za Tobą, nie wchodząc Ci w drogę. Maine Coon jest również gadatliwy, ekspresyjny i będzie cicho mruczał, aby zakomunikować swoje potrzeby.

Oba koty są podobnej wielkości, ale kot norweski leśny jest mniejszy. Samiec jest nieco większy od samicy i może ważyć nawet do 20 funtów. Oba koty ważą około 8-20 funtów, podczas gdy Maine Coon waży mniej więcej tyle samo. Kot norweski leśny jest generalnie mniejszy, ale nie waży mniej. Jest to kot większy, o krzaczastym ogonie, średniej wielkości uszach i mocnej budowie ciała.

Kot norweski leśny i kot maine coon są podobne z wyglądu, ale mają unikalne cechy, które sprawiają, że bardzo się od siebie różnią. Kot norweski leśny ma bardziej płaski profil, podczas gdy kot maine coon ma klinowatą głowę i trójkątny kształt twarzy. Kot norweski leśny ma nieco dłuższe tylne nogi niż kot maine coon. Jeśli masz w domu oba te koty, to prawdopodobnie są one ze sobą spokrewnione i łatwo je odróżnić!

Równie ciekawe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *