Jakie są kolory Maine Coon?

Jakie są kolory Maine Coon?

Prawdziwe pomarańcze i biele są bardzo rzadkie i trudne do wyhodowania. Prawdziwe pomarańcze to nie to samo, co tabby czy smoky, choć oba są pomarańczowe. Chociaż są one uważane za kolory tabby, niektórzy hodowcy oferują ubarwienie hybrydowe, które jest w porządku dla stowarzyszeń hodowców. Należy pamiętać, że niektóre wzory nie są uznawane za prawidłowe. Wzór ticked jest efektem pieprzu na umaszczeniu tabby.

Przedstawiamy artykuł, który jest owocem wspólnych działań z chartcorowecrew.pl

Czarny

Kolory nie ograniczają się do czerni i bieli. Maine Coon występuje w ponad 75 różnych kolorach, w tym w odcieniu srebrnym. Podczas gdy kombinacje czarno-białe są powszechne wśród innych kotów, ta rasa jest szczególnie charakterystyczna pod względem koloru i cech. Poniżej wymieniono najczęstsze kolory występujące u kotów rasy Maine Coon. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym wspaniałym kocie. A jeśli nadal nie jesteś przekonany, obejrzyj poniższy film!

Biały

Maine Coon występuje w wielu kolorach, w tym białym. Istnieje 75 przyjętych wzorców umaszczenia dla Maine Coona. Kolory te są dalej podzielone na siedem kategorii, z których każda ma swoje unikalne cechy. Chociaż niektóre kolory mają więcej pigmentu niż inne, biały jest często wybierany przez tych, którzy szukają bardziej dostojnego kota. Niezależnie od tego, jaką kombinację kolorów wybierzesz, Maine Coon z pewnością będzie pięknym dodatkiem do Twojego domu.

Czerwony

Maine Coony to piękna rasa, która występuje w różnych kolorach. Najpopularniejszym kolorem jest czerwony, ale jest też wiele innych do wyboru. Najrzadsze kolory to liliowy, czekoladowy, orchidea, pszeniczny, szary dym, platynowy i cynamonowy cieniowany. Najrzadsze są kolory niebiesko-srebrny i kremowy. Podczas gdy większość ras ma jednolity kolor, Maine Coon ma charakterystyczny wzór na piersi, który odróżnia go od innych ras.

Czytaj również:   Ile waży Maine Coon?

Pręgowany tabby

Mimo że maine coony są zwykle pomarańczowe, ich pręgi, plamki i prążki są w całości w kolorze tabby. Istnieje wiele różnych kolorów tabby, w tym klasyczny, makrela i ticked. Oto główne różnice między tymi dwoma typami umaszczeń:

Czysta biel

Kolory Maine Coon to biały, czarny lub kombinacja tych kolorów. Chociaż białe Maine Coony są rzadkością, można je znaleźć zarówno u samców, jak i u samic. Białemu podszerstkowi towarzyszy zazwyczaj ciemnopomarańczowy płaszcz. Niektórzy hodowcy koncentrują się na produkcji kotów o określonym umaszczeniu, na przykład niebieskich dymnych lub pomarańczowych tabbies. Chociaż takie kombinacje kolorów nie są uznawane przez stowarzyszenia hodowców, można je znaleźć u niektórych Maine Coonów.

Parti-color

Kolor Parti u Maine Coona jest jednym z najbardziej charakterystycznych kolorów tej rasy. Chociaż istnieje wiele odmian tego koloru, tylko kilka z nich jest akceptowanych jako oficjalne umaszczenie przez Cat Fanciers Association. Koty te mają sierść, która różni się od umaszczenia jednolitego, podczas gdy umaszczenia jednolite są białe, kremowe i czarne. Chociaż kolor szary jest uważany za nieoficjalny, powszechnie określa się go jako niebieski Maine Coon. Właściciel zwierzęcia może preferować ten kolor ze względu na jego łagodny i towarzyski charakter.

Wzorzysty tabby

Jeśli chodzi o wzór, pięknym przykładem tej rasy jest Maine Coon w typie tabby. Wzorzec ten znany jest pod numerem kodowym 24 i charakteryzuje się okrągłymi i owalnymi plamkami na całym ciele. Wzór plamisty pochodzi od tygrysa, który ma takie samo ubarwienie jak ta rasa, chociaż paski u Maine Coona są często rozdarte. Oprócz plamek u tej rasy występują również inne kolory.

Równie ciekawe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *