krótkowłosy Maine Coon

krótkowłosy Maine Coon

Zastanawiasz się nad adopcją krótkowłosego Maine Coona? Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę: Długość życia, problemy zdrowotne i styl życia. Ta rasa jest jednym z najbardziej inteligentnych kotów i potrafi utrzymać siebie i swojego właściciela w zdrowiu i bez chorób. Aby utrzymać kota w zdrowiu i szczęściu, należy podawać mu odpowiednią ilość białka. Są to również bardzo energiczne zwierzęta domowe, dlatego potrzebują dobrej diety pełnej białka. Jednak są one warte tego wysiłku.

Prezentujemy Państwu artykuł stworzony w harmonijnej współpracy z cavapoo.com.pl

Długowłosy Maine Coon

Długowłosy Maine Coon to kot czystej rasy o długiej sierści. Kot ten jest uważany za jednego z najinteligentniejszych kotów na świecie, a także doskonale nadaje się do domu z dziećmi i innymi zwierzętami domowymi. Koty te mogą jednak mieć bardzo zróżnicowane osobowości, co utrudnia wybór odpowiedniego kota. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać najlepszego długowłosego Maine Coona dla Twojej rodziny.

Wzór tabby

Wzór tabby jest najczęściej spotykany na twarzy, nogach i ogonie krótkowłosego Maine Coona. Maine Coon krótkowłosy może mieć wzór tabby z pasemkami w różnych kolorach na każdym włosie. Ma również ticked face, z oznaczeniem w kształcie litery „M” na czole. Ta rasa kotów może być sklasyfikowana jako tradycyjna lub nowoczesna tabby.

Oczekiwana długość życia

Chociaż średnia długość życia kotów rasy Maine Coon jest niższa niż innych kotów, nadal należy traktować je jak członków rodziny. Maine Coony mogą mieć różne problemy zdrowotne, w tym otyłość. Na ich zdrowie wpływa również stres, jakiemu poddawane są w środowisku zewnętrznym. Niektóre z powszechnie występujących problemów zdrowotnych to rdzeniowy zanik mięśni, kardiomiopatia przerostowa i choroby przyzębia. Oprócz właściwej diety, dla zachowania zdrowia Maine Coona ważna jest także odpowiednia pielęgnacja. Jego zęby powinny być codziennie szczotkowane, co pomaga zapobiegać chorobom zębów.

Czytaj również:   Czy Maine Coon się rozciąga?

Problemy zdrowotne

Niektóre problemy zdrowotne u krótkowłosego Maine Coona są powszechne, ale możesz ich uniknąć, jeśli będziesz przestrzegać odpowiednich procedur pielęgnacyjnych. Choroba przyzębia, zwana także paradontozą, jest powszechną przypadłością, która dotyka zarówno samców, jak i samice rasy Maine Coon. Zasadniczo choroba ta powoduje stan zapalny przyzębia i bolesne owrzodzenia w jamie ustnej kota. Jeśli problem rozwinie się do zapalenia przyzębia, kot nie będzie w stanie jeść. Z kolei choroba przyzębia to kolejny, niezwykle powszechny problem zdrowotny, który dotyka zębów i jamy ustnej kota.

Koszty

Posiadanie kota rasy Maine Coon nie jest tanie. Mimo że koty tej rasy są łatwe w utrzymaniu, ich pielęgnacja może być również kosztowna. Chociaż koszt posiadania kota Maine Coon może wydawać się wysoki, przy odrobinie kreatywności można znaleźć sposób na opiekę nad zwierzęciem przy ograniczonym budżecie. Możesz zdecydować się na oficjalnego hodowcę, ale możesz też adoptować kociaka z organizacji ratowniczej.

Równie ciekawe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *