Jakich rozmiarów jest Maine Coon?

Co to Maine Coon?

Pewnie zastanawiasz się: Jak duży jest Maine Coon? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na pytania dotyczące wielkości i wagi, tempa wzrostu i wieku. Maine Coon może być mały lub duży, ale najprawdopodobniej będzie większy od standardowego kota. Podczas gdy przeciętny rozmiar normalnego kota to dziewięć do dziesięciu centymetrów, Maine Coon zazwyczaj osiąga wzrost od dziesięciu do szesnastu centymetrów.

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest owocem naszego partnerstwa z animals.com.pl

Wielkość

Wielkość kotów rasy Maine Coon to interesujące pytanie. Pomimo dużych rozmiarów, koty tego gatunku są dość małe w porównaniu z ich europejskimi odpowiednikami. Niektórzy uważają, że wynika to z faktu, że koty te wywodzą się od norweskiego kota leśnego, który ma podobny wygląd do kota Maine Coon. Inne teorie mówią o krzyżowaniu się kotów z szopami, a nawet o wychowaniu jednego przez Marię Antoninę.

Waga

Maine Coon jest dużym kotem domowym o charakterystycznym wyglądzie fizycznym i cennych umiejętnościach łowieckich. Rasa ta jest uważana za jedną z najstarszych naturalnych ras kotów w Ameryce Północnej. Wywodzi się z amerykańskiego stanu Maine i jest oficjalnym kotem stanowym Maine. Waga: Przeciętny Maine Coon waży około 15 funtów. Jego umiejętności łowieckie sprawiły, że stał się ważnym dodatkiem do gospodarki stanu. Waga kotów Maine Coon różni się w zależności od rasy.

Skok rozwojowy

Okres wzrostu w życiu Maine Coona jest zazwyczaj krótki, trwa od czterech do dwunastu miesięcy. Fazie tej często towarzyszy przyrost masy ciała, dlatego należy skonsultować się z lekarzem weterynarii, aby upewnić się, że kociak otrzymuje wystarczającą ilość pożywienia i ruchu. Chociaż koty domowe mogą zadowalać się karmą, nadal potrzebują wielu okazji do wspinaczki i zabawy. Pomoże im to w budowaniu mięśni. W tym czasie kociak rasy Maine Coon może przybierać na wadze nawet 1 kg miesięcznie.

Wiek

Średni wiek kotów rasy Maine Coon wynosi około 12 lat, ale liczba ta może być wyższa lub niższa w zależności od rasy i środowiska. Według danych towarzystw ubezpieczeniowych dla zwierząt, przeciętny Maine Coon żyje od 10 do 12 lat. Niektóre Coony mogą jednak żyć dłużej niż piętnaście lat. Jeśli jesteś zainteresowany posiadaniem rasy Coon, oto kilka wskazówek, o których warto pamiętać:

Czytaj również:   Czym różni się Norweski kot leśny od Maine coon?

Kolor

Istnieje kilka różnych kolorów kotów Maine Coon. Ta rasa kotów jest uznawana za rasową i aby mieć pewność, że kupujesz prawdziwego kota czystej krwi, konieczne jest przedstawienie rodowodu. Na szczęście można łatwo uzyskać kopię rodowodu Maine Coona. Aby udowodnić, że kot Maine Coon jest czystej krwi, można również przeprowadzić testy DNA. Białe koty są ogólnie akceptowane, choć nie są uznawane za koty czystej krwi.

Wzór

Częstym błędem popełnianym przez ludzi przy ocenie wzoru sierści Maine Coona jest założenie, że jest on jedyny w swoim rodzaju. W rzeczywistości wzór w tygrysie pręgi jest wspólny dla wszystkich kotów tabby. Jednak nie zawsze jest to prawdą. Tortie występuje najczęściej u samic Maine Coonów. Wynika to z faktu, że rude i czarne występują na chromosomie X. Każde umaszczenie jest unikalne, ale istnieje wiele różnic między umaszczeniami tortie i solid.

Pochodzenie

Choć nie wiadomo, kto pierwszy sprowadził Maine Coona do tego stanu, istnieje kilka legend i opowieści o tym, jak powstała ta rasa. Jeden z popularnych mitów głosi, że Maine Coon powstał w wyniku nieudanej akcji ratunkowej przeprowadzonej przez Marię Antoninę. Podczas rewolucji francuskiej sześć kotów, które towarzyszyły królowej, zostało przewiezionych do Maine na pokładzie statku. Kiedy koty te wylądowały na brzegu, połączyły się z miejscowymi kotami i przekazały gen długiego włosa następnym pokoleniom.

Równie ciekawe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *