Czy Maine Coon się rozciąga?

Czy Main Coon się rozciąga?

Jeśli myślisz o kupnie nowego zwierzaka, możesz się zastanawiać: Czy Maine Coon się rozciąga? W końcu mają sześć palców u nóg, a drapanie jest normalną częścią bycia kotem. No i oczywiście uwielbiają wodę! Co więcej, nie można ich za to winić; mają niesamowitą ilość energii. Jeśli więc zastanawiasz się nad kupnem jednego z tych kotów, poznaj kilka zabawnych faktów na temat tego energicznego zwierzęcia.

Przedstawiamy materiał opracowany na zlecenie bulterier.com.pl

Drapanie jest normalną częścią bycia kotem

Koty drapią, aby ćwiczyć mięśnie i zrzucać łuskę z paznokci. Jest to również forma komunikacji, ponieważ ślady drapania są często pierwszymi oznakami terytorium. Koty drapią, aby zaznaczyć swoje terytorium, dlatego ważne jest, aby zapewnić kotu odpowiedni przedmiot do drapania, aby mógł drapać bez uszkadzania mebli. Możesz nawet nagradzać kota za drapanie, jeśli będziesz trzymać go z dala od swojego wzroku.

Maine Coony uwielbiają wodę

Dobrym pierwszym zwierzęciem domowym dla osób z autyzmem jest Maine Coon. Rasa ta jest znana ze swojego przyjaznego usposobienia i pozytywnych interakcji z dziećmi z autyzmem. Jej wodolubna natura sprawia, że jest to doskonały wybór do domów z dziećmi, które boją się wody. Należy jednak pamiętać, że kot tej rasy nie jest zabawką i powinien być traktowany z szacunkiem. Nigdy nie należy go bić ani ciągnąć za ogon. Co więcej, koty tej rasy nie są uważane za agresywne.

Mają sześć palców u nóg

Częstym pytaniem, które zada entuzjasta kotów, jest „Dlaczego Maine Coony mają sześć palców i rozciągają się?”. Dodatkowe palce powstały we wczesnym okresie rozwoju rasy, kiedy to ponad 40 procent psów było polidaktylami. Ta niezwykła cecha była mutacją genetyczną, a hodowcy wkrótce zaprzestali hodowli wielopalczastych Maine Coonów, ponieważ nie kwalifikowały się one do klas czystej krwi. Dziś jednak nierasowe Maine Coony z sześcioma palcami nadal posiadają tę cechę.

Czytaj również:   Co jedzą Maine Coony?

Są wysokoenergetyczne

Kot rasy Maine Coon jest lojalnym i bardzo energicznym towarzyszem. Jednak w przeciwieństwie do brytyjskiego kota krótkowłosego nie są to koty do kolan. Aby zachować zdrowie, potrzebują dużo ruchu. Jeśli są pozostawione same sobie przez dłuższy czas, mogą cierpieć na gorączkę domową. Oprócz tego, że potrzebują dużo przestrzeni, potrzebują także stymulacji umysłowej. Aby zapobiec gorączce domowej, należy zapewnić kotu dużo ruchu i stymulacji umysłowej.

Są łatwe w utrzymaniu

Jeśli rozważasz adopcję kota, możesz się zastanawiać, czy Maine Coon jest kotem niewymagającym czy bardzo wymagającym. Prawdą jest, że Maine Coony są kotami niewymagającymi, jednak przed ich adopcją należy rozważyć kilka kwestii. Chociaż koty te nie są bardzo wymagające, nadal wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Wymagają również regularnego ruchu, a jeśli nie są ćwiczone, mogą stać się destrukcyjne w domu.

Nie występuje u nich wysokie ryzyko kardiomiopatii przerostowej.
Serce Maine Coona jest podatne na HCM. Pogrubione ściany serca mogą sprawić, że nie będzie ono w stanie skutecznie pompować krwi. Powoduje to słaby puls i szmery w sercu. Może nawet dojść do paraliżu serca, ponieważ przepływ krwi jest ograniczony. Mutacja genetyczna powoduje to zaburzenie u 30% Maine Coonów. Objawy są podobne do objawów powiększonego serca, ale serce nie funkcjonuje tak, jak powinno.

Równie ciekawe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *