Jakie sa fundacje pomagające Maine Coonom?

Jakie sa fundacje pomagające Maine Coonom?

Niniejszy artykuł powstał dzięki wsparciu serwisu dekameron.pl

Historia tej rasy jest dość bogata. W latach 60-tych XX wieku hodowcy tacy jak Ethelyn Whittemore i Sonya Stanislow dostrzegli znaczenie hodowli Maine Coonów i opracowali pierwszy standard rasy. Standard ten jest obecnie wykorzystywany jako podstawa „Zunifikowanego Standardu” i stał się punktem odniesienia dla hodowców. W 1969 r. Conny Condit odkrył ciężarną kotkę i uratował długowłosego kociaka.

W celu zachowania rasy opracowano badania genetyczne. Hodowcy oparli swoje badania na dużej kolonii wsobnej, aby opracować test. Czołowi hodowcy przeprowadzili następnie serię testów genowych na swoich zwierzętach hodowlanych. Okazało się, że ponad 1/3 stada hodowlanego ma wadliwy gen, co doprowadziłoby do dalszego genetycznego „wąskiego gardła”. Badania genetyczne umożliwiły obecnie wyeliminowanie problemu HCM.

Chociaż Maine Coony są pięknymi zwierzętami rodzinnymi, należy pamiętać, że są wrażliwe na lęk separacyjny. Mogą być pozostawione same na dłuższy czas i stać się smutne lub niespokojne. Preferują domy z ludźmi. Mimo swoich niewielkich rozmiarów uwielbiają wodę, mogą nawet przeszkadzać w kąpieli i zmywaniu naczyń. Koty te są również zaskakująco ciche, ale komunikują się z człowiekiem za pomocą łagodnego głosu.

Jeśli jesteś zainteresowany adopcją Maine Coona, powinieneś zacząć od skontaktowania się z organizacją ratowniczą. Większość z nich posiada ośrodek adopcyjny, ale niektóre działają w domu. Oznacza to, że do adopcji Maine Coona potrzebny będzie komputer i połączenie z Internetem. Osoba adoptująca psa po raz pierwszy może uznać proces adopcji za trudny i przytłaczający, ale osoby oddane i troskliwe uznają go za stosunkowo prosty. Organizacje ratownicze mogą wymagać referencji, rozmów kwalifikacyjnych i wizyty w domu, aby upewnić się, że koty są zdrowe.

Równie ciekawe

Czytaj również:   Jak czesać Maine Coona?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *