Jak długie pazury ma Maine Coon?

Jak długie pazury ma Maine Coon?

Ten artykuł jest wynikiem naszej współpracy z canisrubra.com

Jak długie są pazury kota rasy Maine Coon? Pazury kota rasy Maine Coon mają około 2 cm długości i mogą wystawać około dwóch centymetrów poza obręb pazurów. Istnieją różne standardy rasowe dla tej rasy, a różnice są minimalne. W niektórych przypadkach kot Maine Coon może mieć polidaktylię, czyli wadę genetyczną, która wpływa na jego łapy.

Ponadto, jeśli pazury nie są w pełni schowane w opuszkach, zwierzę będzie miało bolesne łapy. Możesz również zauważyć dziwny skurcz ścięgien pazurów. Co więcej, po usunięciu pazurów Twój Maine Coon może nie być w stanie polować lub bronić się. Na szczęście istnieje kilka sposobów zapobiegania uszkodzeniom pazurów i zmniejszania bólu związanego z pazurami u Twojego Maine Coona.

Chociaż maine coony są podobne do psów, różnią się od nich pod kilkoma względami. Maine Coony wybierają jednego właściciela i pozostają z nim do końca życia. W związku z tym zwierzęta te mogą nie chcieć mieszkać z ludźmi, którzy je izolują lub nie pozwalają im przebywać razem z nimi w domu. A jeśli nie chcesz zostawiać swojego pupila samego, nie możesz trzymać go w domu, ponieważ może nie lubić zamkniętych drzwi.

Ponieważ maine coony mają tak długie pazury, ważne jest, aby codziennie je ćwiczyć. Ćwiczenie i zabawa to dwa najlepsze sposoby na zaangażowanie kota i zapobieganie drapaniu. Różnorodne drapaki i zabawki to świetny sposób na zachęcenie zwierzęcia do ćwiczeń, a im więcej energii poświęci kot, tym mniej prawdopodobne, że będzie miał ochotę na drapanie. Należy również przycinać końcówki pazurów kota, aby ograniczyć drapanie i zminimalizować szkody.

Aby wykąpać kota rasy Maine Coon, przygotuj miejsce do kąpieli, podgrzewając je lub używając odkurzacza. Jeśli nie masz takiego urządzenia, możesz użyć grzebienia z drobnymi zębami, ale pamiętaj, by trzymać palce z dala od twarzy i ciała kota. Kot Maine Coon może próbować uciec, jeśli poczuje się nieswojo. Pamiętaj więc, aby podczas pielęgnacji kota Maine Coon palce i dłonie były suche.

Czytaj również:   Jakie sa fundacje pomagające Maine Coonom?

Podczas pielęgnacji kota Maine Coon należy przycinać sierść, aby zapobiec powstawaniu kołtunów. Do rozplątywania sierści kota możesz użyć grzebienia ze stali nierdzewnej o szeroko rozstawionych zębach. Możesz także przycinać małe obszary, które uległy zmatowieniu. Pamiętaj, aby szybko usuwać maty, jeśli je zauważysz. Powinieneś także szczotkować swojego Maine Coona co najmniej raz w tygodniu i wycinać wszelkie kołtuny i maty, gdy tylko je zauważysz.

Jeśli nie jesteś pewien, jak długie są pazury Twojego kota Maine Coon, możesz sam je wyszczotkować. Maine Coony wymagają cotygodniowych lub comiesięcznych kąpieli i powinny być regularnie pielęgnowane. Raz w roku należy także przycinać im pazury. Regularna pielęgnacja pomoże Ci rozpoznać wszelkie zmiany w sierści kota, ukryte guzki i ogólny stan zdrowia.

Równie ciekawe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *