Jak czesać Maine Coona?

Jak czesać Main Coona?

Z przyjemnością dzielimy się materiałem, który powstał dzięki współpracy z dogproject.pl

Aby wyczesać swojego Maine Coona, zacznij od wyszczotkowania jego sierści, używając stalowego lub metalowego grzebienia ułożonego pod włos. Można też użyć szczotki Furminator. Przesuwaj grzebień po sierści od głowy do ogona, uważając, aby omijać nogi. Do polerowania sierści można również użyć miękkiej szczotki. Grzebienie ze stali nierdzewnej są najlepszym wyborem, ponieważ są trwałe i mają szerokie zęby.

Do sierści Maine Coona najlepiej nadaje się grzebień z długimi szpilkami i zaokrąglonymi brzegami. Jeśli to możliwe, używaj samoczyszczącej się szczotki. Narzędzie to jest łatwe do czyszczenia i ma blisko rozmieszczone szpilki, co zapobiega powstawaniu kołtunów. Dla sierści Maine Coona zalecany jest również grzebień z wyginającymi się spinkami, ponieważ mają one tendencję do wplątywania się w nie. Upewnij się, że podczas szczotkowania używasz nietoksycznego grzebienia.

Powinieneś delikatnie przeczesywać sierść na brzuchu swojego Maine Coona. Przed szczotkowaniem zacznij rozmawiać ze swoim pupilem. Daj mu odpocząć w tym czasie. Kiedy skończysz, daj mu smakołyk. Jeśli Twój Maine Coon tego nie lubi, zawsze możesz dać mu smakołyk po szczotkowaniu. Nie powinien się męczyć podczas szczotkowania.

Powinieneś kupić dla swojego pupila szczotkę typu slicker. Taka szczotka pomoże Ci zebrać dużą ilość włosów. Niektóre szczotki wymagają wyciągnięcia włosów z sierści ręką, inne mają przycisk do wyrzucania. W zależności od rodzaju sierści Twojego Maine Coona, powinieneś wybrać szczotkę, która z łatwością zbierze dużą ilość włosów i będzie łatwa w użyciu. Można znaleźć wiele różnych rodzajów szczotek, niektóre z nich służą jako rękawiczki i mają główkę w kształcie grzebienia.

Najlepszymi narzędziami do pielęgnacji Maine Coona są szczotka do wyczesywania sierści i szczotka do rozczesywania. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, używaj tych narzędzi regularnie. Regularne zabiegi pielęgnacyjne pomogą zapobiec powstawaniu matów i kołtunów na sierści kota. Jeśli będziesz to robić codziennie, będziesz mógł cieszyć się wspaniałą sierścią Maine Coona. Pamiętaj, że nie musisz wydawać dużo pieniędzy. Nie musisz też być profesjonalnym groomerem – to Twój Maine Coon! Używaj więc odpowiednich narzędzi i szczotek, a będziesz na dobrej drodze do pięknego Maine Coona!

Czytaj również:   Czy Maine Coony są przyjazne?

Szczotka do rozczesywania włosów jest dobrym narzędziem do rozplątywania sierści Maine Coona. Ma ona zęby, które przypominają kolce i są mocne do trzymania. Zęby szczotki pomogą Ci rozplątać matę przy mniejszym nacisku na skórę Twojego pupila. Szczotki do rozczesywania najlepiej używać, gdy sierść Maine Coona jest mokra lub śliska.

W ramach opieki nad zwierzęciem należy regularnie pielęgnować Maine Coona, aby utrzymać jego sierść w dobrym stanie. Na ciele Twojego Maine Coona występują trzy rodzaje sierści. Podszerstek składa się z miękkich włosów „puchowych”. Ta warstwa włosa jest zwykle jedwabista i miękka, a w sezonie zimowym staje się grubsza. Jeśli jednak nie będziesz jej regularnie czesać, sierść może się zmatowić i stać się trudna do opanowania.

Równie ciekawe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *