Ile śpi Maine Coon?

Ile śpi Maine Coon?

Ten artykuł został przygotowany we współpracy z doggames.pl

Przeciętny Maine Coon śpi 16 godzin na dobę, ale ciężarna kotka lub starszy kot może spać nawet 20 godzin na dobę. Przeciętny dorosły Maine Coon potrzebuje mniej więcej tyle samo snu, co człowiek. Sen jest niezbędny dla rozwoju kociaka, więc czas snu jest bardzo ważny. Jeśli zauważysz, że Twój kot nie jest aktywny przez osiem godzin dziennie, sprawdź, czy nie jest chory.

Jeśli Twój Maine Coon śpi więcej niż zwykle, prawdopodobnie przyczyną jest pogoda. Jeśli pogoda jest nietypowa, na przykład zimna, prawdopodobnie Twój kot śpi więcej. Jeśli zauważyłeś, że kot śpi podczas nietypowej pogody, może to być spowodowane stresem. Jeśli jest deszczowo, prawdopodobnie Twój kot cierpi na depresję lub lęk separacyjny. Podobnie, jeśli pogoda jest wyjątkowo gorąca, być może nadszedł czas, aby zabrać kota na spacer lub zabawę na świeżym powietrzu.

Jeśli zastanawiasz się nad zwyczajami snu Maine Coona, powinieneś wziąć pod uwagę kilka czynników. Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest temperatura. Maine Coony najlepiej śpią o świcie i o zmierzchu. Chłodniejsze temperatury pomogą im również uniknąć ostrego południowego słońca. Maine Coon ma długą żywotność, dlatego ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z tych faktów. Nie powinieneś trzymać zwierzęcia w domu w godzinach południowych lub nocnych, ale musisz zapewnić mu jak najwięcej ciepła.

Inną możliwą przyczyną nadmiernego snu u Maine Coona jest choroba serca. Zapalenie dróg oddechowych w płucach kota utrudnia mu oddychanie. Zapalone drogi oddechowe powodują świszczący oddech i inne objawy. Podanie leków lub usunięcie przyczyn choroby pomoże kotu zachować zdrowie i aktywność. Jeśli Twój pupil jest wyjątkowo ospały i ma skłonności do infekcji pęcherza moczowego, jak najszybciej zabierz go do weterynarza.

Czytaj również:   Czy Maine Coon jest agresywny?

Kolejnym powodem, dla którego warto dać kotu Maine Coon wspaniały dom, jest jego czułość. Chociaż przyzwyczajenie się do Ciebie może zająć im kilka minut, są lojalnymi przyjaciółmi i lubią bawić się z dziećmi. Maine Coony mogą żyć od piętnastu do dwudziestu lat. Potrafią też bardzo dobrze przystosować się do nowych domów i mogą być wspaniałym towarzyszem. Jeśli nie jesteś pewien, jakie jest najlepsze miejsce na hodowlę Maine Coona, oto kilka wskazówek, o których warto pamiętać.

Chociaż nie znajdziesz miejsca do spania, które będzie pasowało do Twojej przestrzeni osobistej, Maine Coon uwielbia przebywać wśród ludzi. Lubi spać z ludźmi w pobliżu i jest bardzo przywiązany do swoich ludzi. Choć kot ten jest bardzo czuły, może być również destrukcyjny, jeśli zostanie pozostawiony sam na dłuższy czas. Upewnij się, że zapewnisz kotu zabawki i zajęcia, aby kocięta były zajęte i nie sprawiały kłopotów.

Jednym ze sposobów na stwierdzenie, czy Twój Maine Coon jest do Ciebie przywiązany, jest obserwacja jego oczu. Powolne mruganie oznacza, że Twój zwierzak Ci ufa i chce być trzymany. Mocno zaciśnięta powieka wskazuje, że Twój Maine Coon czuje się komfortowo w Twoim towarzystwie. Co więcej, nie skaczą one po meblach ani nie drapią parapetów. Gdy trzymasz je na rękach, uspokajają się i głośno mruczą. Wiele Maine Coonów zasypia, gdy je trzymasz.

Równie ciekawe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *