Czy Maine Coon się boi psów?

Czy Maine Coon się boi psów?

Martwisz się o reakcję swojego kota na psy? Nie jesteś sam! Jeśli zastanawiasz się nad kupnem psa, prawdopodobnie masz wiele pytań. Podczas gdy niektóre rasy są zaciekle terytorialne, Maine Coon nie jest. W rzeczywistości są one spokojne, przyjazne i lubią bawić się w aportowanie. Nie boją się też innych zwierząt i nie wykazują agresji w stosunku do innych kotów czy psów.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem, który powstał przy współudziale ammaganu.pl

Maine Coony nie są surowo terytorialne

Dobra wiadomość jest taka, że Maine Coony nie mają silnego instynktu terytorialnego w stosunku do innych zwierząt. Chociaż mogą wydawać się zdystansowane i nieśmiałe w towarzystwie innych zwierząt, nie zawsze tak jest. W niektórych przypadkach zwierzęta te mogły mieć w przeszłości problemy z kotami lub psami. W razie wątpliwości warto wprowadzić je na początku w wolniejszym tempie. Jeśli nowym psem lub zwierzęciem jest Maine Coon, powolne wprowadzanie jest niezbędne dla jego dobrego samopoczucia.

Jeśli myślisz o przygarnięciu Maine Coona jako zwierzęcia domowego, powinieneś najpierw dowiedzieć się więcej o cechach charakterystycznych tego kota. Główną cechą charakterystyczną rasy Coon jest jej charakterystyczny wygląd fizyczny, który przypomina wygląd szopa pracza. Rasa ta została pierwotnie sprowadzona do Stanów Zjednoczonych pod koniec XIX wieku z Azji. Wprowadzenie ras długowłosych zza oceanu również zagroziło istnieniu Maine Coona.

Są spokojne i przyjazne

Podobnie jak psy, Maine Coony są spokojnymi, przyjaznymi zwierzętami. Zawsze czekają na swoich właścicieli, gdy ci wracają do domu, i obdarzają ich czułością. Swoją sympatię okazują również kotom płci męskiej. Jedyną różnicą między samcami i samicami Coonów jest ich wielkość. Chociaż samice Maine Coonów są mniejsze od samców, oba są miłymi zwierzętami domowymi. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych uroczych kotach!

Te łagodne stworzenia będą doskonałymi zwierzętami domowymi dla dzieci. Ich łagodny temperament sprawia, że świetnie nadają się dla dzieci, a duża tolerancja w kontaktach z ludźmi pomoże im nawiązać więź z właścicielami. Jeśli jednak szukasz kota, który będzie się zwijał na Twoich kolanach i był spokojny, to nie jest to odpowiednia rasa. Chodzi raczej o to, aby znaleźć kota Maine Coon, z którym się dogadasz. Spokojna natura tego gatunku oznacza, że dogadają się z prawie każdym innym kotem, ale jeśli szukasz kota, z którym łatwo nawiązać kontakt, to jest to świetny wybór.

Lubią bawić się w aportowanie

Jeśli chcesz przyuczyć swojego kota rasy Maine Coon do aportowania, najlepszym rozwiązaniem są zwinięte kawałki papieru. Jeśli Twój Maine Coon lubi smakołyki, może na początku stawiać opór, ale bądź cierpliwy. Trzymaj papier w dłoni i zachęcaj go, aby do Ciebie przyszedł. Ta gra to świetny sposób na zapoznanie nowego zwierzaka z nowymi zajęciami, w tym ze szkoleniem. Gdy Twój pupil zrozumie zasady aportowania, wkrótce łatwo wyrobi sobie ten nawyk.

Czytaj również:   Czy Maine Coon się rozciąga?

Maine Coon to inteligentna rasa kotów. Koty te uwielbiają bawić się z ludźmi i często można je zobaczyć, jak spacerują na smyczy. W rzeczywistości Maine Coony są tak oddane swoim właścicielom, że często można je zobaczyć grające z nimi w aportowanie. Chociaż właściciele kotów mogą nie uważać swoich Maine Coonów za psy, można je nauczyć aportowania. Pomoże to Twojemu Maine Coonowi utrzymać zaangażowanie i radość, a Tobie pomoże nawiązać więź ze zwierzęciem.

Nie są agresywne w stosunku do innych kotów
Większość Maine Coonów nie jest agresywna w stosunku do innych kotów, ale nie oznacza to, że nie są one skłonne do agresji. Choć są duże i wytrzymałe, mają pewne problemy zdrowotne, w tym psychiczne. Mogą one powodować agresję, dlatego należy być przygotowanym na ich rozwiązanie. Problemy ze zdrowiem psychicznym mogą być również wynikiem słabej socjalizacji w wieku kociąt, urazów lub bólu zadanego przez poprzednich właścicieli.

Chociaż nie ma specyficznych objawów agresji, ważne jest, aby rozumieć zachowania, które mogą sygnalizować niepokój kota. Należą do nich zwężone źrenice, usztywnione ogony i podniesiona sierść. W niektórych przypadkach kot może nawet wydawać groźne dźwięki lub podnosić zad. Jeśli podejrzewasz, że Twój Maine Coon zachowuje się agresywnie w stosunku do innych kotów, powinieneś skontaktować się z lekarzem weterynarii. Pomimo swojej słodkiej natury, koty tej rasy mogą stać się agresywne, gdy są zestresowane.

Nie boją się psów

Większość kotów nie boi się psów, ale Maine Coon do nich nie należy. Dzieje się tak, ponieważ postrzegają one psy jako drapieżniki, ale niektóre rasy mogą je bardziej drażnić. Jeśli jednak masz psa, możesz zapoznać swojego nowego kota z nim jako częścią stada. Dzięki temu Twój nowy pupil nie będzie się bał Twojego kota. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym wspaniałym czworonogu.

Jeśli Twój nowy kot boi się psów, powinieneś zacząć powoli wprowadzać dwa psy. Najlepiej jest najpierw wprowadzić oba zwierzęta do sąsiadujących ze sobą pomieszczeń. W ten sposób będą mogły się nawzajem obwąchiwać i przyzwyczajać do siebie. Jeśli w przeszłości zdarzały się problemy, powinieneś zacząć powoli. Nie zaleca się zabierania kota do domu, w którym mieszka pies, w nocy – narazisz swojego Maine Coona na niebezpieczeństwo.

Są przyjaźnie nastawione do innych kotów

Chociaż Maine Coony są zdystansowane i powściągliwe, są bardzo przyjazne i lubią nawiązywać kontakty towarzyskie z innymi kotami.

Równie ciekawe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *