Czy da się tresować Maine Coona?

Czy da się tresować Maine Coona?

Kot rasy Maine Coon ma niesamowity zmysł ciekawości. Jeśli zamierzasz go szkolić, musisz potraktować szkolenie jako część zabawy dla kota. Aby szkolenie było zabawą, używaj swoich ulubionych smakołyków. Bądź konsekwentny i pamiętaj, aby przerwać trening, gdy kot osiągnie pewien punkt szkolenia. Należy być cierpliwym i starać się nie forsować szkolenia zbyt mocno. Spraw, aby szkolenie stało się częścią codziennej rutyny Twojego kota i czerp z niego przyjemność.

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest efektem naszej współpracy z fankazwierza.pl

Czy maine coony są łatwe do wytresowania?

Najlepszym sposobem na rozpoczęcie szkolenia Maine Coona jest klikanie smakołykiem za każdym razem, gdy kot usiądzie. Im bardziej smakołyk pachnie, tym lepiej. Nie chcesz nagrodzić niewłaściwego zachowania, dając mu smakołyk, który jest poza zasięgiem, dlatego musisz wyeliminować inne potencjalne czynniki rozpraszające z sesji treningowej. Możesz również użyć klikera, ale pamiętaj, że nie wszystkie koty reagują na szkolenie w ten sam sposób.

Szkolenie Maine Coona wymaga cierpliwości i konsekwencji. Przed rozpoczęciem procesu szkolenia przygotuj ulubiony smakołyk dla swojego pupila. Wydaj polecenie, a następnie pochwal go, gdy je wykona. Sesje szkoleniowe nie powinny być zbyt długie, ale powinny trwać od dziesięciu do piętnastu minut. Ważne jest także, aby komenda była powtarzalna. Wtedy możesz dawać mu smakołyki tylko wtedy, gdy wykona polecenie.

Czy koty są towarzyskie w stosunku do dzieci?

Chociaż większość kotów lubi towarzystwo dzieci, Maine Coony mogą być powściągliwe w stosunku do obcych. Te przyjazne koty dobrze czują się w towarzystwie dzieci i akceptują inne koty i psy, jednak nigdy nie należy zostawiać małego kociaka samego z kotem Maine Coon, ponieważ nawet pies o dobrych intencjach może wyrządzić mu krzywdę. Niektóre Maine Coony bawią się z właścicielami w szarpaninę i zabawy, ale zazwyczaj tego nie robią.

Czytaj również:   Jak długo żyje Maine Coon?

Jednak dorosłe Maine Coony są znane z tego, że są bardzo towarzyskie. Choć początkowo mogą być nieśmiałe, z czasem stają się tolerancyjne wobec dzieci i zwierząt domowych. Chociaż Maine Coonom nie przeszkadzają głośne dźwięki ani kontakt z dziećmi, należy nauczyć je odpowiednich manier, w tym nie ciągnąć ich za ręce i nie szturchać. Oprócz traktowania Maine Coona z szacunkiem, dobrze jest mieć drugiego kota, jeśli masz małe dzieci.

Czy dobrze dogadują się z innymi kotami?

Czy maine coony dobrze dogadują się z innymi kotami i dziećmi? Tak, ale tylko po odpowiednim wprowadzeniu. Mimo, że tolerują inne koty, te kochane zwierzaki czasami się denerwują i mogą nawet splunąć. Jak w przypadku każdego zwierzęcia, kluczowe jest odpowiednie wprowadzenie. W przeciwnym razie Twój nowy pupil będzie myślał, że karmisz go jego własnym posiłkiem i prawdopodobnie zacznie być podejrzliwy. W przeciwnym razie Twój nowy koci towarzysz może przez jakiś czas ignorować drugiego kota, zanim zdecyduje, czy chce dzielić z nim przestrzeń.

Co sprawia, że Maine Coon jest dobrym zwierzęciem dla dużych rodzin? Chociaż jest to duży kot, łatwo zakochać się w jego osobowości przypominającej klauna. Jego zabawne nawyki, czuła natura i chęć niesienia pomocy czynią go doskonałym towarzyszem dla dużej rodziny. Jest to również jedna z najstarszych ras kotów w Ameryce Północnej. Jako kot państwowy są to duże i łagodne koty, ważące od 9 do 18 funtów. Chociaż niektórzy uważają tę rasę za agresywną lub nietowarzyską, posiadanie jej ma wiele zalet.

Równie ciekawe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *